rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

27 Eylül 2022

Bugün Günlük Ziyaret: 7.704 (7.500)

Toplam Ziyaret: 24.769.822 (22.730.082)

Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
29 Kasım 2021
Sayı : 920
Bu kayıt toplam
718 kez okundu.
fb sharer

MUHSİN BAYAR,"UMUDUMUZ BİTMEDİ"

Mersin Tercüman Özel Haber

Muhsin Bayar, Muhsin Bayar, Muhsin Bayar, Muhsin Bayar,
1 / 4 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Doğru Parti Mersin İl Başkanlığı 1.Olağan Kongresi, Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Genel Başkan Rifat Serdaroğlu'nun da katıldığı kongreye ilgi yoğun oldu. Tek liste ile gidilen kongrede mevcut Başkan Muhsin Bayar, delegelerin oyları ile yeniden Başkanlığa seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede konuşan İl Başkanı Muhsin Bayar, partinin kuruluşundan bu yana yaptıkları çalışmaları özetledi.

Geçmişten bu yana Mersin'in bir adım öteye gidemediğini vurgulayan Bayar, "Hatalı politikaların sonucu Mersin ekonomik olarak sarsılmış, ayrıca yüksek sayıda sığınmacının da akınına uğramıştır.

Mersin, emekliler şehri oldu

Dünya nitelikli iş gücünü arttırmaya çalışıp, katma değeri yüksek ürün ve hizmet imalatını arttırırken; Mersin ucuz ve niteliksiz işgücünün merkezi haline gelmiştir. Diğer taraftan yaşanan bu göç, halkın ev kiralarının, esnaflar için de dükkan kiralarının artmasına neden olmuştur. Tamamen borç ekonomisi üzerine yapılanmış bir ticaret hayatı oluşmuştur.

Bu hükümetin, Mersin'de 'Ananı da al git' sözü ile başlayan tarım politikası sonucunda köyler boşalmış; çiftçilerimiz ailelerini geçindirebilmek için tarlalarını bırakıp hizmet sektörünün kapısında iş beklemeye başlamışlardır. Bunun sonucunda da ağaçta 70 kuruşa satılamayan limon, diğer şehirlerde fahiş fiyatlara satılmaktadır. En nihayetinde Mersin emekliler şehri olmuştur.

Kentte ticaret bitmiş, turizm bitmiş, tarım bitmiştir. Ancak biz umut bitmedi diyoruz. Doğru Parti olarak ülkemizde tarımı, ticareti ve turizmi yeniden ayağa kaldıracak; adaleti yeniden düzelteceğiz. Herkesin kendi kültürünü, Atatürk'ün millet kavramıyla özgürce yaşamasını sağlayacağız.

Türkiye'nin Doğru Parti'ye ihtiyacı var

Mersin'in ve Mersinlilerin milli iradesini, Türk siyasi hayatına dahil etmeliyiz. Doğru Parti olarak bizler, Çoban Ateşini yeniden yakıyoruz. Cumhuriyet tarihinin belki de bu en zor günlerinde, Çoban Ateşi Hareketi olarak ortaya çıkan bu Milli irade, Doğru Parti olarak vücut bulmuştur. Bu irade sizlerin iradesidir.

Bugüne kadar benimle yol arkadaşlığı yapan kardeşlerimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Türkiye'nin doğruları söyleyen, vatanını, bayrağını, milletini seven Doğru Parti'ye ihtiyacı vardır" diye konuştu.

Siyasetçiler hep kötülendi

Daha sonra söz alan Doğru Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu ise konuşmasında, yaşanan zor günlerden dayanışma ve yardımlaşma sayesinde, toplumsal huzuru bozmadan çıkılması gerektiğinin altını çizdi.

Serdaroğlu, şunları söyledi: "Türk Milleti, yıllarca ters bir propagandaya maruz kaldı. Siyasetçilerin yanlışları, basınımızın yıpratması ve gereksiz darbelerle Türk Siyaseti ve siyasetçileri hep kötülendi. Sonucunda ise iyi, doğru, dürüst, eğitimli insanların çoğunluğu siyasete girmekten çekinir hale geldi. Şu sözü kimse unutmamalı ve gereğini yerine getirmelidir. "Siyaseti ahlak dışı olarak görürseniz, siyaset ahlaksızlara kalır ve en büyük zararı sizler görürsünüz!"

Direneceğiz!

Türk Milleti olarak yanlış bir tercihin sonucunu yaşıyoruz. Ekonomik yıkıntı, devletimizin itibar kaybı, hukuk devletinden uzaklaşma, TBMM'nin işlevsizleştirilmesi, tüm yetkilerin tek adamda toplanması dahil her şeyi gördük. Doların günlük değerini söylemek mümkün değil.

Bu zor günlerden dayanışma ve yardımlaşma sayesinde, toplumsal huzuru bozmadan çıkmalıyız. Bunun şartı da çevremizdeki ihtiyaç sahibi kişileri utandırmadan, belli etmeden, imkanlarımız oranında desteklemek. Millet olmanın gereği budur.

Doğru Parti olarak her zaman olduğu gibi, şimdi de Türk Milletinin yanındayız. Bu günler de geçer. Biliyorum geçer ama, deler de geçer. Başka çare yok. Direneceğiz, kol kola gireceğiz. Cumhuriyet ve Türk Milleti düşmanlarını başımızdan defedeceğiz."

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Delegelerin oyları ile Muhsin Bayar yeniden il Başkanlığına seçilirken, yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: "Harun Gökçay, Hakkı Yılmaz, Ayhan Keske, Eda Çeri, Arif Berber, Okan Doğan, Latife Zorkirişçi, Hikmet Gökmen, Hamide Kırat, Mustafa Ersoy, Zekeriya Mısırlıoğlu, İhsan Eren, Ercan Altay, Ergün Kayhan, Emine Karakaş, Pervin Akbaş, Bülent Kabakaş, Hamza Uysal, Kemal Kaya, Ali Açık, Nihat Tok, Sefa Ayan, Seyfettin Dikeç, Sıtkı Gerenci ve Seher Mavi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Festival coşkusu tavan yaptı

_assets/fotograflar

İstiklal Caddesi'nde büyük değişim

_assets/fotograflar

Başkan Yılmaz, çalışmaları inceledi

_assets/fotograflar

Ahmet Yılmaz, "Teknozone Ozon Jeneratörleri ile güç birliği yaptık"

_assets/fotograflar

MESKİ'den entegre kalite yönetim sistemi eğitimi

_assets/fotograflar

Klaipeda ile yeşil bir gelecek

_assets/fotograflar

Yenişehir Belediyesi model oldu

_assets/fotograflar

Gültak'a proje ödülü

_assets/fotograflar

'Evden Okula Güvenle Pedalla'

_assets/fotograflar

'Doğanın içinde tarihe koşacağız'

close Muhsin Bayar,"Umudumuz bitmedi"
Muhsin Bayar,"Umudumuz bitmedi"
Muhsin Bayar,"Umudumuz bitmedi"
Muhsin Bayar,"Umudumuz bitmedi"
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: