rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

30 Mart 2023

Bugün Günlük Ziyaret: 7.275 (7.043)

Toplam Ziyaret: 26.024.807 (23.930.442)

Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
20 Aralık 2021
Sayı : 921
Bu kayıt toplam
1.169 kez okundu.
fb sharer

MERSİNLİLER İSTANBUL'DA BULUŞTU

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) tarafından İstanbul'da düzenlenen toplantılarda Mersinli hemşehrileriyle bir araya geldi. Mersin il ve ilçelerini kapsayan hemşehri dernekleri ve Mersinli tanınmış isimlerinin bulunduğu toplantılarda, Mersin'in güzel bir geleceğe taşınması için neler yapılabileceği konuşuldu. Başkan Seçer, Mersin'in Türkiye'nin yükselen yıldızı olduğunu, huzur, düzen ve refah kentine dönüştüğünü söyledi.

Mersinliler İstanbul'da buluştu
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

İstanbul'da gerçekleştirilen Mersin il ve ilçeleri hemşeri dernekleri buluşmasına; Tarsus Kültür ve Dayanışma Derneği, Mersin İşadamları Yöneticileri Sanatçıları ve Akademisyenleri Derneği, İstanbul Silifke Kültür Dayanışma Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, İstanbul Mutlular Derneği, İstanbul Gülnarlılar Derneği, İstanbul Erdemliler Derneği, Taşeli Kalkınma ve Güç Birliği Derneği ve Mersin Liseliler Derneği yönetim kurulu başkanları ve yöneticileri katıldı

Mersinli basın, bilim, sanat ve iş dünyasından tanınmış isimlerle yapılan toplantıda ise Mehmet Nane, Erden Timur, Burak Tümer, Erdal Çiftçi, Şila Gök, Celal Toroğlu, Ömer Onan, Derya Baykal, Mabel Matiz, Prof. Dr. Uğur Ersoy, Prof. Dr. Adnan Gökçel, İrfan Donat, İsa Çelik, Sedef Kabaş, Soner Sarıkabadayı, Oral Çalışlar, Dilara Koçak, Mehmet Tüfekçi, Prof. Dr. Emre Akkuş, Prof. Dr. Serdar Küçükoğlu, Ebru Erke ve Ali Avcı yer aldı.

"Buluşma nedenimiz, gönül bağı kurmak"

Başkan Seçer, Mersin'in zenginliklerinden bahsederek başladığı konuşmasında, "Buluşma nedenimiz, kökleri Mersin'de olan hemşehrilerimizle gönül bağı kurmak. Neden buna ihtiyaç duyduk? Geçmişini bilmeyen hiçbir birey geleceğini kurgulayamaz. Belediye Başkanı olarak benim misyonum bu insanlarla Mersin halkının, Mersin'in iletişimi sağlamak, ilişkileri geliştirmek, genel anlamda ise hep beraber katkı sağlamak. İnsanlar etrafıyla gelişir, kalkınır, büyür. Biz ne kadar gelişirsek kentimize de o kadar katkı sunarız. Mersin'in tanınmaya, bilinmeye ihtiyacı var. İlişkilerimizi geliştirmeye ihtiyacımız var. Her şeyin başlangıcı vardır. Ben 2,5 yıldır Belediye Başkanıyım ve burada bir noksanlık gördüm ve burada çalışmak istedim. Burada elçi vazifesi gören komitede yer alıyorsunuz" diye konuştu.

"Mersin'in geleceği çok güzel"

Başkan Seçer, Mersin'e karşı yerleşmiş bazı olumsuz görüşlerin olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

"Mersin, şu anda Türkiye'nin yükselen yıldızı, huzur, düzen ve refah kenti. Mersin'in değerini Mersinlilerden başka kimse bilemez. Mersin tertemiz bir kent. Kadim ve tarihi güzellikleri olan bir kent. Metro için 3 Ocak 2022'de ilk kazmayı vuracağız.

Mersin ile ilgili sosyal medya platformlarında sayfalarımız var. Bizim marka değeri oluşturabilmemiz için sabırla zamanın geçmesi lazım. Mersin; Anamur, Tarsus, Silifke gibi ilçeleriyle de kadim bir şehirdir. Metro bunun için de bir adımdır. Fark yaratamazsanız kadim olamazsınız. Mersin'in geleceği çok güzel."

"Yol yürüdükçe birçok şey ortaya çıkacaktır"

Başkan Seçer, yapılan toplantılarda ortalama 100 Mersinli hemşehrisi ile buluştuğunu belirterek, "Bir başlangıç yapıyoruz. Bunlar, üzerinde düşünmemiz ve konuşmamız gereken konular. Her konuyla ilgili bizim komitemiz var. Her biri içerisinde yetkin insanlar var. Detay çalışmaları yapıp sizlerle paylaşacağız. Herkes Mersin'e bir şey yapmak istiyor ama ne yapacağını bilmiyor. Bizim, sizin bu hevesinizi diri tutmamız gerekiyor. 'Çalışma grubu kurulsun' denildi, biz de yöntem arıyorduk. Somut bir şeyler peşinde olmamız gerektiğini düşünüyorum" dedi.

"Tarihi kent merkezi projesi çalışıyor"

"Eski Mersin" olarak da bilinen tarihi kent merkezinde yenileme çalışması başlattıklarını belirten Başkan Seçer, "Mersin tarihi kent merkezi için proje çalışıyoruz. İstanbullu bir firma ile Azakhan, Kasaplar Çarşısı gibi yerleri tasarlama projesi. Kasaplar Çarşısı'nı kamulaştırıyoruz. Biz aslında çok şeye başladık burada konuştuğumuz.

Bir şeyler yapılıyor aslında. Tarihi Mersin Çarşısı ile çok teferruatlı çalışma yapıyoruz. Çamlıbel dahil kentsel tasarım çalışması yapıldı, çok güzel sonuç aldık. Yol yürüdükçe birçok şey ortaya çıkacaktır" ifadelerine yer verdi.

"Mersin'e güvenin"

MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, toplantıdaki katılımcıların Mersin'in gönüllü elçileri olduğunu belirterek, Mersin'in çok yönlü bir şehir olduğu vurgusunu yaptı. Kızıltan, "Mersin, turizm açısından tanınıyor. Mersin Antalya'dan geri değildir. Mersin'e güvenin. Her geçen gün ileriye gittiğini görerek yaşıyoruz. Çok büyük değişim var.

Kurumlar arası diyaloğu ve iş birliğini biz Büyükşehir ile yerleştirdik. Bu kurumların iş birliği yapması Mersin'i daha da güçlendirir. Bu iki kurumun iş birliği Mersin'de büyük bir sinerji yaratacaktır. Aynı sinerjiyi sizlerin de yaratması gerekiyor" dedi.

"Her şey sadece Mersin için" sözleriyle konuşmasını sürdüren Kızıltan, "Mersin'in her şeyiyle ilgilenin arkadaşlar. Biz bir araya geleceğiz. Mersin'e hizmet etmek için birlik olacağız" diye konuştu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

"Mersin, Kalkınmanın ve refahın başkenti olacak"

_assets/fotograflar

Sorunlara ortak çözüm aranıyor

_assets/fotograflar

Gültak, "Önyargılar kırıldı, talepler arttı"

_assets/fotograflar

'Bebek95' projesi Mersin'de...

_assets/fotograflar

Toroslar'ın Ramazan etkinlikleri başladı

_assets/fotograflar

Tarhan, limon üreticisinin sesi oldu

_assets/fotograflar

Akdeniz'de 'Teraryum' atölyesi

_assets/fotograflar

İkinci BETEM Eylül'de hizmette

_assets/fotograflar

Yeni Müdür Singh'den Kızıltan'a ziyaret

_assets/fotograflar

50 bin fidan toprakla buluştu

close Mersinliler İstanbul'da buluştu
Mersinliler İstanbul'da buluştu
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: