rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

02 Şubat 2023

Bugün Günlük Ziyaret: 1.694 (1.567)

Toplam Ziyaret: 25.684.096 (23.607.283)

Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
12 Ağustos 2022
Sayı : 954
Bu kayıt toplam
538 kez okundu.
fb sharer

MERSİN KIZKALESİ VE GÜNEY KORE ROTARY'DEN ÖNEMLİ BAĞIŞ

Mersin Kızkalesi Rotary Kulübü ve Güney Kore Rotary Kulüpleri ile beraber düzenlenen "Küresel Bağış Projesi" kapsamında Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı, Yenidoğan Bilim Dalına 35.000 dolar değerinde, altı adet kuvöz bağışı gerçekleştirdi. Bağış Projesinin gerçekleşmesinde geçmiş dönem Rotary Guvernörü Hakan Karaalioğlu önemli rol oynarken, projenin koordinatörlüğünü, Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Candan Öztürk yaptı.

Mersin Kızkalesi ve Güney Kore Rotary'den önemli bağış
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mersin Üniversite Hastanesi Konferans Salonunda gerçekleşen bağış törenine Mersin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Kaya, Mersin Üniversitesi Hastanesi Baş Hekimi Prof. Dr. Meltem Nass Duce, Kızkalesi Rotary Kulübü Dönem Guvernörü Kemal Ketrez ve Rotary Kulüpleri Başkan ve üyeleri ile sağlık çalışanları katıldı.

Küresel Bağış projesi ile ilgili bilgi veren Mersin Kızkalesi Rotary Kulübü Başkanı Ali Işınak, "Rotary kulüpleri tarafından organize edilen küresel bağış projeleri, uluslararası düzeyde tüm kulüplerin birlikte hareket ettikleri projelerdir. Bu projeyle bölge çocuklarımızın sağlıklı bir gelecek için ihtiyaç duydukları tıbbi donanımlara katkıda bulunup binlerce yeni doğan bebeğin yaşama daha sıkı tutunacağına inanıyorum" şeklinde konuştu ve projenin gerçekleşmesinde emeği geçen kulüp komite üyelerine teşekkürlerini iletti.

Törende Kore Cumhuriyeti Büyükelçisi Won İk LEE'nin mektubu okundu. Büyükelçi Won İk LEE mektubunda; dünyanın en büyük özel toplum hizmeti kulübü olan Rotary Kulüpleri arasındaki çeşitli işbirliklerinin iki ülke halkları arasındaki sevgi ve özel ilişkinin güzel bir örneği olduğunu söyleyerek teşekkür etti. Rotary dönem Guvernörü Kemal Ketrez ise, yeni doğan bebeklerimizi yaşama tutmak için gerçekleştirilen projede emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti ve Üniversitemize bu bağışı yapıyor olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Necdet Kuyucu da, Üniversitemiz Hastanesindeki yeni doğan bakım ünitesinin 27 yatak kapasitesi ile bölgemizin en önemli ünitelerinden birisi olduğunu söyledi. Prof. Dr. Kuyucu, "Ünitemiz ilimizde ve çevre illerde yüksek riskli hastaların kabul edildiği dördüncü düzey bir yoğun bakım ünitesidir. Bu tür yardımlar sayesinde hizmetlerimiz daha da ileriye gidecektir. Bizler de bu inançla çalışmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Hastanemize çok ciddi bir katkı sağlayacak teknik ekipmana sahip oldukları için mutlu olduklarını ifade eden Mersin Üniversite Hastanesi Baş Hekimi Prof. Dr. Meltem Nass Duce ise, "Gelen bu cihazlarla hizmetimiz aksamadan devam edecek. Şehirlerde hastanelere destek çok önemli, Bu nedenle ilgili anabilim dalı ve hastanemiz ile buradan hizmet alacak bebeklerimiz ve aileleri adına bağışta emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı. Tören, konuşmaların ardından bağışlanan kuvözlerle birlikte toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Seçer, "Sözümüzü yerine getirdik"

_assets/fotograflar

Bilim Merkezi yakında hizmette

_assets/fotograflar

Elvan'dan OSB'ye ziyaret

_assets/fotograflar

Toroslar'dan kan bağışına destek

_assets/fotograflar

Mersin tertemiz

_assets/fotograflar

İkinci etap yenileme çalışmaları sürüyor

_assets/fotograflar

'Evimiz Atölye' projesi büyüyor

_assets/fotograflar

Güneş Mahallesi'nin çilesi bitiyor

_assets/fotograflar

Kitaplar paylaşıldı, çocukların yüzü güldü

_assets/fotograflar

Kulüp üyeleri döner partisinde buluştu

close Mersin Kızkalesi ve Güney Kore Rotary'den önemli bağış
Mersin Kızkalesi ve Güney Kore Rotary'den önemli bağış
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: