rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

02 Şubat 2023

Bugün Günlük Ziyaret: 1.722 (1.595)

Toplam Ziyaret: 25.684.124 (23.607.311)

Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
17 Ağustos 2022
Sayı : 955
Bu kayıt toplam
593 kez okundu.
fb sharer

MARKETLERDEKİ İNDİRİM BOŞ ÇIKTI

Mersin Tercüman Doğru Parti Mersin İl Başkanı Muhsin Bayar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Tarım Kredi Kooperatifi Marketleri'nde 'indirim yapılacak' söylemi üzerine Mezitli ve Muğdat Camii altında bulunan marketlere giderek vatandaşlarla görüştü.

1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

'İndirim yapılacak' söylemi üzerine marketlere akın eden vatandaşların büyük bir hayal kırıklığı yaşadığını kaydeden Bayar, "Uzun süre kuyrukta bekledikten sonra vatandaşların karşılaştığı manzara büyük bir yıkım oldu. Evet, bazı ürünlerde göstermelik indirimler var. Ama halkın temel tüketim maddesi olan ve açıklanan bazı ürünlerde fiyatlar ya aynı duruyor, ya da o ürünler hiç yok. Bunun tek açıklaması olabilir. Ya Cumhurbaşkanı'nın müjdesi yalan; ya da sorumlular Cumhurbaşkanı'nın talimatını takmıyorlar. Her ikisi de çok büyük problem. Zira Tarım Kredi Kooperatifleri devletindir. Devlet bürokratına söz geçiremiyorsa, senin bir daha seçileceğine inanmıyordur" diye konuştu.

Bizzat incelediği Tarım Kredi Marketleri'nde açıkça insanların kandırıldığını sözlerine ekleyen Bayar, şunları söyledi: "Müjde olarak verilen yüzde 30 indirimin esamesi yok. Tarım Kredi Marketindeki Ayçiçek yağı fiyatı ile, zincir marketteki fiyat arasında sadece 1 TL'lik bir fark var. Marketteki çay fiyatı ise, zincir markettekine göre daha pahalı.

Halk, temel tüketim maddelerine ulaşmakta sıkıntı yaşıyor. Müjde diye verdikleri indirim ise bu ürünlere uygulanmıyor bile. Vatandaşın alım gücünü yok ettiniz. Siz fiyatların düşmesini istiyorsanız, önceliğiniz çiftçiyi destelemek olmalı. Tarladan sofraya uzanan süreç, baştan aşağı değiştirilmeli ve bütün olarak ele alınarak yeniden şekillendirilmelidir.

Üretici pahalıya üretiyor, tüketici pahalıya alıyor. Yani herkes kaybediyor. Tarım politikasında uygulanan yanlışlar düzeltilmezse, halka söylenen 'indirim masalları' daha çok masal olarak kalmaya devam edecektir. Tarımsal üretimde girdi maliyetlerini, taşımacılık maliyetlerini düşürmedikçe, fiyatların düşmesi de masaldan öteye gitmez."Son Haberler:
_assets/fotograflar

Seçer, "Sözümüzü yerine getirdik"

_assets/fotograflar

Bilim Merkezi yakında hizmette

_assets/fotograflar

Elvan'dan OSB'ye ziyaret

_assets/fotograflar

Toroslar'dan kan bağışına destek

_assets/fotograflar

Mersin tertemiz

_assets/fotograflar

İkinci etap yenileme çalışmaları sürüyor

_assets/fotograflar

'Evimiz Atölye' projesi büyüyor

_assets/fotograflar

Güneş Mahallesi'nin çilesi bitiyor

_assets/fotograflar

Kitaplar paylaşıldı, çocukların yüzü güldü

_assets/fotograflar

Kulüp üyeleri döner partisinde buluştu

close "Marketlerdeki indirim boş çıktı"
"Marketlerdeki indirim boş çıktı"
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: