rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

02 Şubat 2023

Bugün Günlük Ziyaret: 1.732 (1.604)

Toplam Ziyaret: 25.684.134 (23.607.320)

Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
21 Ağustos 2022
Sayı : 956
Bu kayıt toplam
460 kez okundu.
fb sharer

GÜLTAK'TAN BAHÇE VE KÜLTÜR'E ZİYARET

Akdeniz Belediye Başkanı Gültak, beraberinde Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz ve AK Parti İlçe Başkanlığı yöneticileri ile birlikte Bahçe ve Kültür Mahalleleri sakinlerini ziyaret etti. Başkan Gültak, mahalle muhtarlarının su, elektrik, telefon ve internet faturalarını kolaylıkla ödeyebilmeleri için hayata geçirdikleri 500 TL'lik ayni yardım miktarını, Eylül ayında yapılacak meclis toplantısında alacakları kararla arttıracaklarını belirtti.

Gültak'tan Bahçe ve Kültür'e ziyaret
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Bahçe ve Kültür mahallelerinde, açık havada düzenlenen toplantılarda; Başkan Gültak, Milletvekili Yılmaz ve beraberindeki heyet, Bahçe Mahallesi Muhtarı Mehmet Dane ile Kültür Mahallesi Muhtarı Ali Karadeniz, vatandaşlar ve Çamlıbel Balıkçı Barınağı'nda balık-ekmek satan esnafla bir araya geldi.

Ziyaret nedeniyle memnuniyetlerini dile getiren muhtarlar Dane ve Karadeniz, mahallelerine yapılan hizmetler nedeniyle Başkan Gültak'a teşekkür ettiler, kalan hizmetlerin de en kısa zamanda gelmesini talep ettiler.

Gültak; "Asfalt sorunu yakın zamanda çözülecek"

Buluşmada konuşan Başkan Mustafa Gültak ise, göreve geldikleri ilk günden beri halkla iç içe olduklarını vurguladı; ziyaret etmedik mahalle bırakmadıklarını, vatandaş ve esnafı yerinde dinlediklerini söyledi.

Akdeniz'in bazı mahallelerinde asfalt sıkıntısının sürdüğünü belirten Başkan Gültak; "Bu sorunu da çok yakında çözüyoruz. Meclis'ten borçlanma yetkisini aldık. Şu an bankalarla da görüşüyoruz. Krediyi çektiğimiz andan itibaren, üretime hazır olan asfalt tesisimiz sayesinde ihtiyaç duyan mahallelerimizin sokaklarına sıcak asfalt dökmeye başlayacağız.

Akdeniz'e kazandırdığımız ve bugünkü değeri 100 milyon lirayı bulan tesisimiz hizmet vermeye başlayacak. Akdeniz, kurulduğundan bugüne dek ilk kez böylesi bir tesis kazanıyor" dedi. Başkan Gültak; Akdeniz'e yeni spor tesisleri kazandırdıklarını, Bahçe ve Barış Mahallelerinde bulunan türbeleri yenilediklerini de söyledi.

"Muhtarlara ödenen ayni destek miktarını arttırıyoruz"

Mersin'de, muhtarlara ayni yardım başlatan ilk belediye olduklarını da belirten Başkan Gültak, muhtarların elektrik, su, telefon ve internet faturalarının 500 TL'ye kadarlık kısmını ödediklerini, Eylül ayında yapılacak Meclis toplantısında alacakları kararla, bu miktarı daha da arttıracaklarını ifade etti.

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak; "Cumhurbaşkanımız gibi bizler de muhtarlarımızı çok önemsiyoruz. Muhtarlarımız gerçekten halkın iradesi ile seçilip göreve gelen, çile çeken insanlar. Dolayısıyla biz de onlara destek olduk" ifadelerini kullandı.

"Akdenizli 2 bin 500 kadın; gezilere katıldı"

Birkaç hafta önce Turgut Reis Mahallesi'ne, 11'inci kültür ve sanat evini kazandırdıklarını da hatırlatan Başkan Mustafa Gütak, Barış Mahallesi kentsel dönüşüm projesi kapsamında bölgeye 800 metre genişliğinde bir kültür ve sanat evi yapılacağını vurguladı.

Başkan Gültak, bugüne dek Akdenizli 2 bin 500 civarında kadını da Hatay, Gaziantep, Nevşehir, Şanlıurfa ve Mut'a tarih, kültür ve doğa gezilerine götürdüklerini söyledi, seçime kadar bu sayının 5 binlere kadar çıkacağını kaydetti.

"Akdenizli gençler eğitimde başarı hikâyeleri yazıyor"

Gençlere sunulan ücretsiz eğitim desteğinden de bahseden Başkan Mustafa Gültak; "Gençlerimize sağladığımız eğitim destekleri sayesinde çok büyük başarı hikâyeleri de doğuyor. Geçen sene İclal kızımız, online eğitim akademisi programımız üzerinden çalışarak Amasya Tıp Fakültesi'ni kazandı.

Yine bu program üzerinden üniversite sınavına hazırlanan Deniz adlı Çay Mahallesi'nde yaşayan gencimiz de YKS sayısalda Türkiye 496'ıncısı olma başarısı elde etti. Kendisiyle bu sabah görüştüm, tercihlerini yapmış. Sabancı Üniversitesi'nde tam burslu bilgisayar mühendisliği bölümünü okuyacak.

Kadınlara, gençlere ve öğrencilere yönelik projelerimiz sayesinde artık Akdeniz'de uyuşturucu veya terörün esamesi kalmadı" dedi. Yenileme çalışmalarında sona gelinen Yılmaz Güney Gençlik Merkezi bahçesinde bulunan yüzme havuzunu da hizmete açtıklarını belirten Başkan Gültak, 13-17 yaş aralığındaki çocuklara ücretsiz yüzme kursu vermeye başladıklarını da söyledi.

"Kentsel dönüşüm,devam edecek"

Kentsel dönüşümün önemine bir kez daha vurgu yapan Başkan Gültak, sözlerini şöyle sürdürdü; "2024 yılı seçimlerinde yeniden göreve gelmemiz halinde, Bahçe, Barış, Turgut Reis ve Çay Mahallesi dışında, Çilek Mahallesi ile birlikte 4-5 mahalleyi daha kentsel dönüşüm projesine ekleyeceğiz. Beş sene içinde ki çok hızlı gidiyor, 5 sene içinde bir ilçe belediyesi TOKİ ile birlikte bin konutu bitiremez ama bitiyor. İnşallah sonraki dönem bu bölgemizde daha hızlı ilerleyeceğiz.

Burası deprem bölgesi değil demeyin. AFAD, 10 gün önce bir apartmanı tamamen boşalttı, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü de mühürledi. Çünkü bu binaların ömrü bitti, bu bölgenin tek kurtuluşu da kentsel dönüşüm. Tabi gerçekten riskli bir iş ama halkımızın desteği sayesinde bu işe girdik ve başardık."

Konuşmaların ardından mahalle sakinleri de söz alarak çeşitli talep, görüş ve eleştirilerini dile getirdi. Heyet, ardından da Bahçe ve Kültür mahallelerinde faaliyet gösteren esnaflar ile Çamlıbel Balıkçı Barınağı'nda tekne içinde balık-ekmek satan vatandaşları ziyaret etti.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Seçer, "Sözümüzü yerine getirdik"

_assets/fotograflar

Bilim Merkezi yakında hizmette

_assets/fotograflar

Elvan'dan OSB'ye ziyaret

_assets/fotograflar

Toroslar'dan kan bağışına destek

_assets/fotograflar

Mersin tertemiz

_assets/fotograflar

İkinci etap yenileme çalışmaları sürüyor

_assets/fotograflar

'Evimiz Atölye' projesi büyüyor

_assets/fotograflar

Güneş Mahallesi'nin çilesi bitiyor

_assets/fotograflar

Kitaplar paylaşıldı, çocukların yüzü güldü

_assets/fotograflar

Kulüp üyeleri döner partisinde buluştu

close Gültak'tan Bahçe ve Kültür'e ziyaret
Gültak'tan Bahçe ve Kültür'e ziyaret
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: