rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

27 Kasım 2022

Bugün Günlük Ziyaret: 1.901 (1.692)

Toplam Ziyaret: 25.208.649 (23.150.741)

Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
21 Ağustos 2022
Sayı : 956
Bu kayıt toplam
510 kez okundu.
fb sharer

'ESNAF SENİNLE' UYGULAMASI BAŞLIYOR

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde yürütülen ve yerel esnaf ile taciri tüketiciyle on-line platformda buluşturacak "Esnaf Seninle "projesinin Lansmanının 23 Ağustos 2022 Salı günü saat 16.00 da projenin destekçisi Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve proje ortağı Mersin TSO Başkanı Ayhan Kızıltan'ın katılımıyla Mersin Büyükşehir Kongre Merkezinde gerçekleştirileceğini söyledi.

'Esnaf Seninle' uygulaması başlıyor
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Başkan Dinçer, yerel esnafı dijital platforma taşıma ve yeni nesil e-ticarete entegre etme adına çok önemli bir adım olan Esnaf Seninle Projesini hayata geçirerek, kente bir başarı hikayesi kazandırma amacında olduklarını belirterek, bu bağlamda 23 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek Lansmana tüm esnaf sanatkar teşkilatı ile Mersinlileri davet etti.

Çalışmalarına 2015 yılı itibariyle başlanan ve il genelinde hizmet veren esnaf-sanatkarların dijital dönüşüm sürecinde son aşamaya geldiklerini vurgulayan Başkan Dinçer, Birlik olarak "Güçlü Esnaf, Yeni Nesil Sanatkar" vizyonuyla hareket ettiklerini, bu doğrultuda Mersin'de faaliyet gösteren esnaf sanatkarların değişen teknolojiye ve ekonomik koşullara ayak uydurması gerektiğinin altını çizdi.

Başkan Dinçer, esnaf-sanatkarların uzun zamandır başta enerji ve hammadde maliyetlerindeki artışlar, döviz kurundaki dalgalanmalardan olumsuz etkilendiğini, 2020 yılının Mart ayında bütün dünyayı etkisi altına alan pandemiyle birlikte ise esnaf-sanatkarların can damarlarının adeta kesildiği belirtti.

Bu dönemde esnaf sanatkarları adeta bitirme noktasına getiren ve mahalle aralarında kurulan zincir marketlere ek olarak aynı zamanda mobil uygulamalar yoluyla da esnaf-sanatkarların bütün iş alanlarına küresel ölçekte faaliyet gösteren firmalar tarafından müdahale edildiğini kaydeden Başkan Dinçer, mevcut durumu incelediklerini ve özellikle de pandemi ile birlikte dijital dönüşümün iş hayatında kattığı değerleri, fırsatları göz önüne aldıklarında esnaf için de yeni iş kapılarının açılmasını da beraberinde getirdiğini vurguladı.

Başkan Dinçer, esnaf-sanatkarların tek başlarına bu büyük dönüşümle başa çıkmalarının mümkün olmadığını vurgulayarak, bu amaçla Birlik olarak "esnafseninle" mobil uygulama projesini hayata geçirdiklerini söyledi.

Başkan Dinçer, " Bu projeyi değerli kılan Mersinli esnaf-sanatkarlarının, Mersin'deki meslek kuruluşlarının, yerel girişimcimizin ve Mersin Büyükşehir Belediyemizin iş birliği ve güç birliği içerisinde hayata geçirilmesidir.

Mersin Ticaret ve Sanayi Odamız, Mersin Büyükşehir Belediyemiz ve teknoloji çözüm ortağımız SKOR A.Ş'nin sahibi Serkan Karakaya'nın iş birliğinde hizmete açacağımız "esnafseninle" mobil uygulaması ile Mersinde faaliyet gösteren esnaflarımızı kentimizde yaşayan ve güzel şehrimize misafir olarak gelen bütün kent sakinlerimizle buluşturmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz" dedi.

Başkan Dinçer, "esnafseninle" uygulaması ile sadece yeme-içme-gıda sektörümüzde faaliyet gösteren esnaf sanatkarların haricinde , çilingir, oto tamir, elektrikçi, su tesisatçısı gibi sanatkarlık faaliyetlerini sürdüren sanatkarlara da kentin bütün mahallerinden, ilçelerinden ulaşım sağlanabileceğini söyledi.

Başkan Dinçer, "Kentimiz adına Türkiye'de faaliyet gösteren esnaf-sanatkarlarımıza örnek bir proje olan "Esnaf Seninle "projesinin 23 Ağustos'ta Mersin Büyükşehir Kongre Merkezinde saat 16.00 da gerçekleştirilecek lansman toplantısında bütün teşkilatımızı, esnaf ve sanatkarlarımızı, kıymetli Mersinli hemşehrilerimizi bir arada görmekten büyük memnunluk duyacağız" şeklinde açıklamasını tamamladı.

Başkanlar esnafı lansmana davet ettiler

Mezitli İlçesi GMK Bulvarı boyunca esnaf ziyareti yapan ve 'Hayırlı İşler' dileyen Başkan Seçer, Başkan Tarhan, ESOB Başkanı Dinçer ve MTSO Başkanı Kızıltan, vatandaşlarla da sohbet etti.

ESOB Başkanı Dinçer ve MTSO Başkanı Kızıltan esnaf ve sanatkâra uygulama hakkında bilgiler verirken, Başkan Seçer de belediyeler olarak destekçi olduklarını vurguladı.

Esnaf ziyareti esnasında ise Büyükşehir belediyesi personeli tarafından çocuklara oyuncak dağıtımı yapıldı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Masal gibi çocuk şenliği

_assets/fotograflar

Otel yeri sosyal tesis oluyor

_assets/fotograflar

MESKİ'den sayaç uyarısı

_assets/fotograflar

MTOSB, IDEF'23'e güçlü hazırlanıyor

_assets/fotograflar

Toroslar'da hiçbir atık boşa gitmiyor

_assets/fotograflar

Birlik üyeleri Mersin'i tanıdı

_assets/fotograflar

Teknolojik tesis hayata geçirildi

_assets/fotograflar

Adres Çağdaşkent oldu

_assets/fotograflar

Yenişehir'de yeşil alan artıyor

_assets/fotograflar

Emekler, ekonomik değere dönüşüyor

close 'Esnaf Seninle' uygulaması başlıyor
'Esnaf Seninle' uygulaması başlıyor
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: