rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

27 Kasım 2022

Bugün Günlük Ziyaret: 1.411 (1.305)

Toplam Ziyaret: 25.208.159 (23.150.354)

Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
28 Ağustos 2022
Sayı : 957
Bu kayıt toplam
505 kez okundu.
fb sharer

YILMAZ'DAN BAHÇELİ'YE ANLAMLI HEDİYE

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Belediye Meclis Üyeleri ve Mahalle Muhtarları ile birlikte Bitlis'in Ahlat İlçesi'nde düzenlenen Malazgirt Zaferi'nin 951. yılı kutlamalarına katıldı.

Yılmaz'dan Bahçeli'ye anlamlı hediye
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin teşrifleriyle düzenlenen ve devlet erkanının da katıldığı program coşkuyla gerçekleşti.

Başkan Yılmaz, MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz ve MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan ile birlikte Malazgirt Zaferi'nin yıl dönümünü kutladı.

Ahlat'ta yerini alan Toroslar Belediyesi'nin yöresel çadırı ise katılımcıların ilgi odağı oldu. Çadırı ziyaret eden misafirlere Mersin'e özgü cezerye ikram edildi.

Anadolu'nun kapılarını Türklere açan zaferin yıl dönümünde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir araya gelen Başkan Yılmaz, Genel Başkan Bahçeli'ye Toroslar Teknik ve Mesleki Eğitim Kursları'nda (TORTEK) özenle hazırlanan el yapımı "Miğfer" ve resminin bulunduğu yağlı boya tablo hediye etti.

Genel Başkan Devlet Bahçeli ise takdim edilen hediyeden dolayı memnuniyetini ifade ederek Başkan Yılmaz'a teşekkür etti.

Genel Başkan Devlet Bahçeli'ye çalışmalarıyla ilgili bilgiler de veren Başkan Yılmaz; "Sayın Genel Başkanımızın dediği gibi İrademiz Sultan Alparslan'ın iradesi, ilhamımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün istiklal davasıdır" dedi.

"Genel Başkanımız, Türkmen Beyimiz Sayın Devlet Bahçeli ile Malazgirt Zaferimizin 951. yıl dönümünde bir araya gelmenin onurunu yaşadım" diyen Başkan Yılmaz; "Türk Milleti için Ağustos Ayı, kahramanlık ve zafer ayıdır. 1071 Malazgirt Zaferi, en zor şartlarda milletimizin yeniden dirilişinin, yeniden ayağa kalkışının sembolü olmuştur. Geçmişimizden aldığımız güçle Malazgirt ruhu her zaman yol göstericimiz olacaktır. Anadolu'yu ebediyen vatan kılan Sultan Alparslan ve şanlı ecdadımızı, Büyük Taarruz'un 100'üncü yıl dönümünde Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, aziz şehitlerimizi rahmetle, saygıyla ve minnetle anıyorum" diye konuştu.

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan, Belediye Meclis üyeleri ve mahalle muhtarları ile birlikte Bitlis'in Tatvan ve Hizan İlçelerinde gerçekleştirdiği ziyaretlerinden ardından Başkan Yılmaz, geçmişi bin yıl öncesine dayanan, dünyanın en büyük Türk-İslam mezarlığı Selçuklu Mezarlığı'na da ziyarette bulundu.

Daha sonra MHP ve AK Parti Hasköy İlçe Teşkilat başkanları ve yöneticileriyle bir araya gelen Başkan Yılmaz, Hasköy'e özgü közde demlenmiş çaylarından içerek, gönüldaşlarıyla sohbet etti.

Başkan Yılmaz, Kazakistanlı müzik topluluğu Turan Ethno Folk Band'ın Ahlat Meydanında düzenlenen konserinde de sanatçılarla bir araya gelerek, programa sundukları katkılarından dolayı teşekkür etti.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Masal gibi çocuk şenliği

_assets/fotograflar

Otel yeri sosyal tesis oluyor

_assets/fotograflar

MESKİ'den sayaç uyarısı

_assets/fotograflar

MTOSB, IDEF'23'e güçlü hazırlanıyor

_assets/fotograflar

Toroslar'da hiçbir atık boşa gitmiyor

_assets/fotograflar

Birlik üyeleri Mersin'i tanıdı

_assets/fotograflar

Teknolojik tesis hayata geçirildi

_assets/fotograflar

Adres Çağdaşkent oldu

_assets/fotograflar

Yenişehir'de yeşil alan artıyor

_assets/fotograflar

Emekler, ekonomik değere dönüşüyor

close Yılmaz'dan Bahçeli'ye anlamlı hediye
Yılmaz'dan Bahçeli'ye anlamlı hediye
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: