rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

27 Kasım 2022

Bugün Günlük Ziyaret: 1.374 (1.268)

Toplam Ziyaret: 25.208.122 (23.150.317)

Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
01 Eylül 2022
Sayı : 957
Bu kayıt toplam
486 kez okundu.
fb sharer

BAYAR, "CUMHURBAŞKANI NE DERSE TERSİNİ YAPIYORLAR"

Mersin Tercüman-Doğru Parti Mersin İl Başkanı Muhsin Bayar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Tarım Kredi Kooperatifleri'nde 'müjde' olarak verdiği 'indirim yapılacak' söyleminin halen uygulanmadığına dikkat çekti.

Bayar,
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Tarım Kredi Kooperatifi'nin yayımladığı broşür ile mağaza fiyatlarının arasında uçurum olduğunu kaydeden Bayar, "1 Eylül sabahı gittiğim markette, broşür ile etiket fiyatı kesinlikle birbirini tutmuyor. 5 kg. Osmancık Pirinç broşürde 76.90, ancak markette 115 TL. Temel gıda maddelerine ulaşmak mümkün değil. Makarna broşürde yok. Ancak geçenlerde 4.50 TL'ye indirdikleri makarna, şimdi 7.30 TL. 39.90 TL yazan 600 gr peyniri 52 TL'ye aldık. Bunlar insanların aklıyla alay ediyorlar" diyerek tepki gösterdi.

"Fiyat dengesini sağlamak amacıyla" açılan Tarım Kredi Kooperatifi Marketleri'nin, bugün itibariyle diğer zincir marketlerden bir farkının kalmadığını vurgulayan Bayar, şunları söyledi:

"Alışveriş yapmak için gittiğim Tarım Kredi Kooperatifi Marketi çalışanlarına, fiyatların neden broşürde yazılandan farklı olduğunu soruyorum; Bize etiket böyle geliyor diye cevap veriyorlar. Vatandaşın alım gücünü yok ettiklerini yetmedi, bir de akılları ile dalga geçmeye başladılar. Müjde diye lanse ettikleri her bir kalem, algı oyunundan başka bir şey değil."

Elektrik ve doğalgaza yapılan son zammı da değerlendiren Muhsin Bayar, "1 Eylül 2022 itibariyle doğalgaza ve elektrik fiyatlarına zam yapıldı. Konutlarda kullanılan doğalgazın birim fiyatında yüzde 20,4, sanayide kullanılan doğalgazda yüzde 50,8. Elektrik üretiminde kullanılan doğalgazın birim fiyatında ise yüzde 49,5 oranında artışa gidildi. Elektrikte ise mesken abonelerinin tarifesine yüzde 20, sanayi ve ticarethane abonelerinin tarifesine ise yüzde 50 zam yapıldı.

Bu kabul edilebilir bir şey değildir. İnsanlar bir lokma ekmeğin derdine düşmüşken, kışın yaklaştığı bu aylarda nasıl ısınacaklar? Sanayici nasıl üretecek? İşçi kıyımı mı başlayacak? Sanayide üretim maliyeti artınca, satın alınacak her bir ürüne gelecek zamlar ne olacak? Yetmedi mi bu insanlara ettiğiniz zulüm?" diyerek, tepkisini dile getirdi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Masal gibi çocuk şenliği

_assets/fotograflar

Otel yeri sosyal tesis oluyor

_assets/fotograflar

MESKİ'den sayaç uyarısı

_assets/fotograflar

MTOSB, IDEF'23'e güçlü hazırlanıyor

_assets/fotograflar

Toroslar'da hiçbir atık boşa gitmiyor

_assets/fotograflar

Birlik üyeleri Mersin'i tanıdı

_assets/fotograflar

Teknolojik tesis hayata geçirildi

_assets/fotograflar

Adres Çağdaşkent oldu

_assets/fotograflar

Yenişehir'de yeşil alan artıyor

_assets/fotograflar

Emekler, ekonomik değere dönüşüyor

close Bayar, "Cumhurbaşkanı Ne Derse Tersini Yapıyorlar"
Bayar, "Cumhurbaşkanı Ne Derse Tersini Yapıyorlar"
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: