rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

27 Kasım 2022

Bugün Günlük Ziyaret: 1.197 (1.092)

Toplam Ziyaret: 25.207.945 (23.150.141)

Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
04 Eylül 2022
Sayı : 958
Bu kayıt toplam
290 kez okundu.
fb sharer

1.MEZİTLİ RESİM ÇALIŞTAYI FİNAL YAPTI

Muhteşem eserlerin ortaya çıktığı 1. Mezitli Resim Çalıştayı açılan sergi ile sona erdi. Mezitli Belediyesi tarafından Türkiye'nin en değerli ressamlarının ağırlandığı 1. Mezitli Resim Çalıştayı kapsamında yüze yakın eser Mersin'e kazandırıldı.

1.Mezitli Resim Çalıştayı final yaptı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mezitli Belediyesi 3. Katında bulunan alanda açılan ve hafta sonuna kadar devam edecek serginin açılışına katılan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve eşi Sembol Tarhan'a çok hoş bir sürpriz yapıldı. Başkan Tarhan, eşi Sembol Tarhan ve kızları Erinç Tarhan'ın tabloları hediye edildi.

Çeşitli üniversitelerden akademisyenlerin açtıkları sayısız sergi ve ürettikleri eserlerle Türkiye ressamlarının en önemli isimlerinin resimlerini tek tek gezerek sanatçılardan bilgi alan Başkan Tarhan, gelecek yıllarda yapılacak çalıştaylarla ilgili de fikir alışverişinde bulundu.

Mezitli Belediyesi ile yaptığı ortak projelerle kente çok sayıda eser kazandıran ressam Melikşah Yıldırım ve Arzu Koraltan'ın organizasyonu ile gerçekleşen çalıştay ve serginin nedeniyle konuk sanatçılara teşekkür plaketi verildi.

Bu yıl ilki yapılan çalıştayla ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Tarhan, Mezitli'nin ve Mersin'in çok önemli bir değer kazandığına vurgu yaptığı konuşmasında daha önce yaptıkları yaklaşık 40 eserin Mezitli Belediyesinin duvarlarını süslediği bilgisini aktaran Başkan Tarhan, "Şimdi yüze yakın yeni eseri daha Mersin'e kazandırmış bulunuyoruz. Bende çalıştayın yapıldığı Down Kafeye giderek ressamlarımızla birlikte resim yapmaya çalıştım. Çok da değerli bilgiler aldım.

Mezitli bu güzelliklerin sürekli yaşandığı güzel bir ilçemiz. Resim, müzik, tiyatro gibi sanat dallarında gün aşırı etkinlikler yaşanıyor. Biz Mezitli'mizin kültür sanat kenti olarak da anılması adına sayısız çalışma yaptık. Kültür Merkezimiz, Amfi Tiyatromuzun yanında tüm gönüllü evlerimizde tiyatrodan müziğe, görsel sanatlara çok sayıda eğitimler veriliyor, sanat grupları oluşturuluyor.

Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ile birlikte özellikle müzik alanında çok değerli projeler gerçekleştiriyoruz. Bunların arasında elbette resim alanında yapılan çalışmalar da var. Çağdaş ve aydınlık yüzlü Mezitli halkı resim alanında da önemli çalışmalara imza atıyorlar.

Değerli ressamımız Ahmet Yeşil ve yazarımız Celal Soycan ile birlikte Resim Okuma Atölyesini yine Mezitli'de yapmıştık. Çalıştayımız çok değerli bilgilerin paylaşıldığı sanatseverlerimizin buluşma noktası oldu. Bundan sonraki çalıştaylarımız için de son derece önemli deneyimler kazandık. Mezitli'ye gelen, eserler yapan tüm ressamlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Masal gibi çocuk şenliği

_assets/fotograflar

Otel yeri sosyal tesis oluyor

_assets/fotograflar

MESKİ'den sayaç uyarısı

_assets/fotograflar

MTOSB, IDEF'23'e güçlü hazırlanıyor

_assets/fotograflar

Toroslar'da hiçbir atık boşa gitmiyor

_assets/fotograflar

Birlik üyeleri Mersin'i tanıdı

_assets/fotograflar

Teknolojik tesis hayata geçirildi

_assets/fotograflar

Adres Çağdaşkent oldu

_assets/fotograflar

Yenişehir'de yeşil alan artıyor

_assets/fotograflar

Emekler, ekonomik değere dönüşüyor

close 1.Mezitli Resim Çalıştayı final yaptı
1.Mezitli Resim Çalıştayı final yaptı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: