rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

27 Kasım 2022

Bugün Günlük Ziyaret: 1.640 (1.431)

Toplam Ziyaret: 25.208.388 (23.150.480)

Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
11 Eylül 2022
Sayı : 959
Bu kayıt toplam
301 kez okundu.
fb sharer

VEYSEL SARI İSTATİSTİKLERLE UYARDI

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Yönetim Kurulu Üyesi ve Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Veysel Sarı, her yıl olduğu gibi bu yılda tüm şoförlere yaptığı "okullar açıldı lütfen dikkatli olalım" çağrısını yineledi.

Veysel Sarı istatistiklerle uyardı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Başkan Sarı, "Beş gün arayla da olsa 12 Eylül tarihlerinde başlayacak olan 2022-2023 eğitim ve öğretim yılında küçük yaşta binlerce çocuğumuz okula başlayacaktır. Zaman, zaman derse yetişebilmek için koşarcasına cadde ve sokaklarda olacaklardır. Ayrıca henüz yaşam kuralları konusunda deneyimsiz çocuklarımızın yetişkinler kadar kuralları da bilemeyecekleri gibi, bazı küçüklerin uykusunu alamamış olmasından da kaynaklanan "dikkat" problemleri olabileceği gibi, yola kaçan topunu almak için yola aniden çıkabileceği ihtimalini de göz önünde bulundurmak telafisi mümkün olmayan kaza ve felaketleri önlenebileceğini de unutmayalım" dedi.

Başkan Veysel Sarı, okul servislerinin önemine de dikkat çekti ve bu konudaki düşüncelerini de şu kelimelerle ifade etti.

"Özellikle servis araçlarının bu salgın sürecinde taşıdığı öğrencilere yönelik yeterli koruyucu önlemler almasının yanı sıra öğrencilerin ailesine sağlıklı bir şekilde kavuşmasını sağlaması dışında servis aracı yönetmeliği, azami hız ve kapasite kurallarına çok ama çok dikkat etmelidir.

Bizleri oldukça üzen istatistikî bilgi ise, geçen yıllarda olduğu gibi ülke genelinde trafik kazaları oluş sıralamasında İstanbul ilk sırada Mersin ise maalesef 81 İl arasında 7. sırada yer almıştır. Bunun yanı sıra trafiğe çıkan araç sayısında da büyük artışlar olurken yine İstatistiklere göre 2021 yılında Mersin'de 5 bin 752 kaza meydana gelmiş ve maalesef meydana gelen bu kazalarda 40 kişi hayatını kaybetmiş, 7 bin 829 kişi ağır veya hafif şekilde yaralanmıştır.

Her yıl binlerce insanımızı çoğunlukla sürücü hatalarından kaynaklanan trafik kazalarında kaybediyor olmamız bizlere, yani tüm sürücülerin çok ama çok dikkatli olmalarının gerekliliğini işaret etmektedir. Unutmayınız ki, kazaları araçlar değil, kurallara uymayan ve dikkatsiz sürücüler neden olumuştur, o yüzden lütfen çok dikkatli davranarak yuvalara ateş düşürmeyin" diye konuştu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Masal gibi çocuk şenliği

_assets/fotograflar

Otel yeri sosyal tesis oluyor

_assets/fotograflar

MESKİ'den sayaç uyarısı

_assets/fotograflar

MTOSB, IDEF'23'e güçlü hazırlanıyor

_assets/fotograflar

Toroslar'da hiçbir atık boşa gitmiyor

_assets/fotograflar

Birlik üyeleri Mersin'i tanıdı

_assets/fotograflar

Teknolojik tesis hayata geçirildi

_assets/fotograflar

Adres Çağdaşkent oldu

_assets/fotograflar

Yenişehir'de yeşil alan artıyor

_assets/fotograflar

Emekler, ekonomik değere dönüşüyor

close Veysel Sarı istatistiklerle uyardı
Veysel Sarı istatistiklerle uyardı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: