rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

02 Şubat 2023

Bugün Günlük Ziyaret: 1.581 (1.458)

Toplam Ziyaret: 25.683.983 (23.607.174)

Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
02 Ekim 2022
Sayı : 962
Bu kayıt toplam
386 kez okundu.
fb sharer

ATÖLYE 1886'DA DÜNYA TİCARET OYUNU OYNANDI

Junior Chamber International (JCI) Mersin Temsilciliği, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) bünyesinde faaliyet gösteren Atölye1886'da girişimci adaylarına Dünya Ticaret Oyunu oynattı. MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan'ın da katıldığı etkinlikle katılımcılara girişimcilik ve teknoloji anlatılarak bu iki kavram birleştirilip dünyaya nasıl açılabileceklerinin ipuçları verildi.

Atölye 1886'da Dünya Ticaret Oyunu oynandı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

JCI Mersin Temselciliği Kurucu Başkanı Hacı Kardaş tarafından düzenlenen etkinliğe MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan'ın yanı sıra Adana JCI Şubesi Başkanı Nuri Pekçetin, Mersin Teknopark girişimcilerinden Bilgehan Üstündağ ile Okan Kurtuluş katıldı.

Açılış konuşmalarıyla başlayan etkinliğin ilk bölümünde Okan Kurtuluş, bilişim üzerine firma kurarken yaşadığı sıkıntıları, bu sıkıntıları aşmak için neler yaptığını anlatarak tecrübelerini paylaştı. Ardından oyun Adana ve Mersin'den katılan 18-40 yaş arası 25 katılımcı ile gerçekleştirildi.

Oyun kapsamında katılımcılara yönetim eğitimi, ilişki yönetimi, takım kurma, strateji ve işbirliği geliştirme becerilerini geliştirme, baskı altında çalışma, müzakere yapma, uluslararası ticaret ile ilgili tartışma ve bilgi edindirme platformu sağlama ve networking için aktif eğlencli, eğitici bir deneyim sunuldu.

Talep olması halinde devamı gerçekleştirilecek organizasyona katılan kişilerin sonrasında Mersin Teknopark girişimcileri ile networklerini geliştirip dünyaya açılmalarına katkı sunulması hedefleniyor.

Açılışta söz alan Başkan Kızıltan, Mersin ve Adana gençlerinin bir arada çalıştığını görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. "Sizleri bir arada görmek beni umutlandırdı. Sizler el ele verip çalışırsanız Çukurova dünyanın en önemli ekonomi bölgelerinden olur" diyen Kızıltan, birlikte katma değer üreten projeler üretmeye odaklanmaları tavsiyesinde bulundu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Seçer, "Sözümüzü yerine getirdik"

_assets/fotograflar

Bilim Merkezi yakında hizmette

_assets/fotograflar

Elvan'dan OSB'ye ziyaret

_assets/fotograflar

Toroslar'dan kan bağışına destek

_assets/fotograflar

Mersin tertemiz

_assets/fotograflar

İkinci etap yenileme çalışmaları sürüyor

_assets/fotograflar

'Evimiz Atölye' projesi büyüyor

_assets/fotograflar

Güneş Mahallesi'nin çilesi bitiyor

_assets/fotograflar

Kitaplar paylaşıldı, çocukların yüzü güldü

_assets/fotograflar

Kulüp üyeleri döner partisinde buluştu

close Atölye 1886'da Dünya Ticaret Oyunu oynandı
Atölye 1886'da Dünya Ticaret Oyunu oynandı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: