rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

02 Şubat 2023

Bugün Günlük Ziyaret: 1.501 (1.390)

Toplam Ziyaret: 25.683.903 (23.607.106)

Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
30 Ekim 2022
Sayı : 966
Bu kayıt toplam
295 kez okundu.
fb sharer

KIZILTAN'DAN SAĞDUYU ÇAĞRISI

MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, yaklaşan oda organ seçimleri öncesi düzenlenen basın toplantısında seçime girecek adaylara sağduyu çağrısında bulundu. "Seçimlerin demokrasi şöleni içinde geçeceğini umuyorum" diyen Kızıltan, kazananın dostluk ve kardeşlik olması gerektiğini söyledi.

Kızıltan'dan sağduyu çağrısı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan yaklaşan seçimler öncesi düzenlenen basın bilgilendirme toplantısında, bir taraftan basın mensuplarını seçim süreci hakkında bilgilendirirken diğer taraftan seçimlerin barış ve kardeşlik içinde geçmesinin önemini vurguladı.

Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Cem Bucuge'nin de katıldığı toplantıda Kızıltan şunları söyledi:

"Son dönemlerde seçimler nedeniyle kamuoyunda tansiyon biraz yükseldi gibi bir izlenim var. Seçime giren arkadaşlarımız heyecanla çalışıyor. Bu durum zaman zaman yanlış anlamalara mahal verebiliyor. Bu nedenle hem seçime katılacak hem de oy kullanacak üyelerimize mesaj vermek istedim. MTSO Üyeleri her zaman son derece medeni, kültür düzeyi yüksek, anlayışlı, birbiriyle uyum içinde çalışmıştır.

Bu dönemde de birbiriyle yarışacak, sonra tekrar el ele Mersin için çalışacaktır. Bu seçimlerin de bir demokrasi şöleni içinde geçeceğini umuyorum."

Toplantıda Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kaya Tepe de söz alarak, "Sürecin daha barışçıl tamamlanması en büyük isteğimiz. Kentimiz sıkıntılı dönemler yaşadı. Bu gerginliklerin seçim sürecine de yansımasını istemiyoruz. Gerginlik yaşanan yerde huzur kaçar. Kent gazetecileri olarak demokratik bir yarış olan seçimlerin huzur ortamında tamamlanmasını umut ediyoruz. Yarışa katılan tüm adaylara başarılar diliyoruz" ifadelerini kullandı.

Oda Genel Sekreteri A.Kadir Dölek ise seçim sürecine ilişkin teknik bilgiler aktardı. 22 bin 711 aktif üyenin 15 bin 367'sinin seçimlere girebilme kriteri taşıdığını kaydeden Dölek şu bilgileri verdi:

"Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Organ Seçimleri 5174 sayılı yasa kapsamında Akdeniz İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından yapılacak. Yasada yer alan takvim doğrultusunda hareket ediyoruz. 14 Ekim'de TOBB ve Ticaret Bakanlığı ortak veri tabanından alınan listelerin Akdeniz İlçe Seçim Kuruluna verilmesiyle süreç başladı. İtiraz ve askı süreçleri sonrasında 5 Kasım'da Meslek Komiteleri ve Meclis Asil ve Yedek Üyelerinin seçimi Yenişehir Fuar Merkezinde gerçekleşecek. 41 Meslek Grubunda 271 Meslek Komite Üyesi ile bunların arasından 115 Meclis Üyesi seçilecek.

Ardından takvime bağlı olarak 11 Kasım'da Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu asil ve yedek Üyeleri, Disiplin Kurulu, TOBB Delegeleri seçimi yargı gözetiminde Oda Hizmet Binasında yapılacak. Ardından yeni oluşan Oda Meclis en yaşlı üyenin başkanlığında yapacağı ilk toplantısında Meclis Başkanı, Başkan Yardımcıları ve Katip Üye ile Bütçe ve Hesapları İnceleme Komisyonu Üyelerinin seçimini gerçekleştirecek.

12 Kasım Cumartesi günü ise 41 Meslek Komitesi gün boyu toplanarak Komite Başkanları ve Başkan Yardımcılarının seçimini gerçekleştirecek. Yargı gözetiminde yapılan seçimlerin askı ve itiraz süreçleri sonrasında 16 Kasım'da seçim sonuçları kesinleşmiş olacak. Son olarak Yönetim Kurulu yapacağı ilk toplantısında kendi arasındaki görev dağılımını yapacak ve seçimler tamamlanmış olacak."Son Haberler:
_assets/fotograflar

Seçer, "Sözümüzü yerine getirdik"

_assets/fotograflar

Bilim Merkezi yakında hizmette

_assets/fotograflar

Elvan'dan OSB'ye ziyaret

_assets/fotograflar

Toroslar'dan kan bağışına destek

_assets/fotograflar

Mersin tertemiz

_assets/fotograflar

İkinci etap yenileme çalışmaları sürüyor

_assets/fotograflar

'Evimiz Atölye' projesi büyüyor

_assets/fotograflar

Güneş Mahallesi'nin çilesi bitiyor

_assets/fotograflar

Kitaplar paylaşıldı, çocukların yüzü güldü

_assets/fotograflar

Kulüp üyeleri döner partisinde buluştu

close Kızıltan'dan sağduyu çağrısı
Kızıltan'dan sağduyu çağrısı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: